opinie.positor.pl

Hobby

Przy okazji wypełniania różnych druczków i kwestionariuszy zaczęłam się zastanawiać nad moim hobby. W zasadzie w tego typu rubryczkach dotyczących hobby, zainteresowań itp. wszyscy wpisują mniej-więcej to samo, żeby tylko coś wpisać i przy okazji zainteresować innych swoją osobą. Ale tak sobie myślę, że jak już ma się to hobby to się mu poświęca trochę czasu. A większość osób tego nie robi. Znam sporo takich, którzy wypisują jak to lubią uprawiać różne sporty, a w praktyce ani tego nie robią, ani nawet nie dążą do tego tłumacząc się standardowo brakiem czasu. Króluje także zamiłowanie do turystyki objawiające się wyjazdami na urlop… A na co dzień to nawet na krótki spacer trudno wyciągnąć tych miłośników. Książki też wiele osób lubi, szkoda tylko że nie czytać.

A co z moim hobby? Niestety podobnie. Od lat wypisuję, że lubię rysować, tyle tylko że rzadko to robię. Aby jednak odróżnić się od innych (kiepski argument), albo raczej aby zacząć realizować swoje hobby (lepszy), zapisałam się na kurs. Serio. I zamierzam podejść do tematu poważnie i naprawdę w tym kursie wziąć udział 🙂 Bo cóż to za hobby, którego się unika? Poza tym zawsze mnie to odprężało, a przy obecnym trybie życia, kiedy mamy tyle stresów, to też ważne.

To może być także ciekawe zajęcie na długie jesienne i zimowe wieczory, nie sądzicie? Bo co tu robić, kiedy ciemno i zimno na dworze, kiedy w domu zostaną „uziemieni” miłośnicy letnich aktywności na świeżym powietrzu. A po zimowych ćwiczeniach, można będzie wiosną wyruszyć w plener i udowodnić sobie, że czegoś się jednak nauczyło, że ten czas nie został zmarnowany i po prostu „przesiedziany” przed telewizorem. Kto wie, może spotkamy się na kursie albo gdzieś w plenerze, z ołówkiem, węglem czy kredkami w rękach 🙂 Byłoby miło. Do zobaczenia.