opinie.positor.pl

Masaż terapeutyczny

No cóż, rehabilitacja w ramach NFZ działa tak, że – w przypadku bólu – jesteśmy zdani na usługi prywatne. Dlaczego? Otóż, ze względu na bóle kręgosłupa, od kilku lat, co kilka miesięcy chodzę na rehabilitację. W jej ramach mam wykonywane masaże terapeutyczne oraz inne zabiegi. Przeważnie są to lasery lub lampy oraz prądy Tens. Mój fizjoterapeuta orzekł, że najlepiej byłoby, gdybym zabiegi wykonywała co pół roku. Tak w ramach profilaktyki oraz regeneracji.

W praktyce leczenie wygląda tak, że przeplatam terapię w ramach NFZ z opłacaną prywatnie. Biorę skierowanie od lekarza rodzinnego i zapisuję się na fizjoterapię. Za każdym razem dzwoniąc do przychodni zastanawiam się jaki tym razem będzie termin. Kilka lat temu trzeba było czekać kilka miesięcy. Ostatnio – ponad dwa lata!!! A przypominam, że zwiększono bardzo znacząco składki na NFZ. W ramach tych składek, miałabym całkiem niezłe leczenie, gdybym je sobie sama fundowała i nie musiała płacić na Fundusz.

„Dziury” w refundowanej fizjoterapii, łatam cyklami terapii prywatnych. Cóż poradzić, gdy trzeba dbać o kręgosłup. Nie mam ochoty po raz kolejny zostać unieruchomiona. Tym bardziej, że same zabiegi, szczególnie masaże, są bardzo przyjemne. Nie są to więc takie konieczności, które podejmuje się w ramach wizyty u dentysty. Takie masaże mogłabym mieć kilka razy w miesiącu. Jeśli nie w ramach terapii, to chociaż relaksacyjne.

Przy okazji dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat innego wykorzystania zabiegów fizjoterapeutycznych. Dla przykładu popularna wśród osób z bólami spowodowanymi kontuzjami np. kolan, kostek czy łokci jest fala uderzeniowa. Podobno daje spektakularne efekty przeciwbólowo – regeneracyjne. Ale także świetnie zwalcza cellulit. I to jest to inne wykorzystanie zabiegów fizjoterapeutycznych. O tym czy jest to reklama czy fakt, zamierzam przekonać się osobiście przed sezonem sukienkowym 😉

Moje wnioski oczywiście opiszę na blogu. A tymczasem umówiłam się na zimową fizjoterapię. Całe szczęście, że chociaż mam w pobliżu świetnie wyposażony gabinet i bardzo dobrego fizjoterapeutę.