opinie.positor.pl

Poprawne wyświetlanie strony

Co do zasady firmy wykonujące strony internetowe dbają o to, żeby w różnych przeglądarkach internetowych strona wyświetlała się poprawnie. Czasem jednak zdarza się, że stronę wykonuje osoba prywatna, która sprawdza stronę np. tylko w Explorerze. Warto zawrzeć z taką osobą umowę i zadbać m.in. o wpisanie do niej postanowień, aby strona poprawnie wyświetlała się w różnych przeglądarkach, ponieważ „rozjeżdżanie się” tekstu i grafiki, nie wyświetlanie niektórych elementów lub wyskakiwanie tekstów wskazujących na błędy nie świadczy dobrze o firmie.

Jeśli ktoś nie opanował umiejętności wykonania sobie strony internetowej, niestety – gdy jej potrzebuje – musi zlecić jej stworzenie, ewentualnie znaleźć darmowy system do zarządzania treścią wraz z szablonami i: albo od początku samemu ją stworzyć, albo też zlecić opracowanie szablonu firmie, a pozostawić sobie jedynie późniejszą zmianę treści i zdjęć. Bardzo popularnym i – moim zdaniem – dobrym systemem jest „CMS by Quick.Cms”. W sieci znajdziemy sporo stron opartych o ten system np. stronę firmy oferującej szkolenia ppoż (przeciwpożarowe), stronę firmy wykonującej tynki maszynowe, kiedyś natrafiłam nawet na stronę jakiejś parafii, która również wykorzysta z tego systemu. Na systemie tym oparta jest również strona informacyjna, na której znajdziemy choćby informację o profilu zaufanym na epuap, a także wzory cv.

Moim zdaniem system daje laikom w zakresie wykonywania stron możliwość stworzenia poprawnej pod względem programistycznym, funkcjonalnej, czytelnej i schludnej strony www. Oczywiście jak każdy system tego typu posiada pewne ograniczenia, które wychodzą „w praktyce”, biorąc jednak pod uwagę cenę do jakości, jest to doskonały sposób na uzyskanie swojej strony www.