opinie.positor.pl

Pracowity koniec roku

Wielkimi krokami zbliżają się Święta oraz Nowy Rok, a po nim oczywiście karnawał. Będzie więc mnóstwo okazji do świętowania i cieszenia się zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół, czy też osób całkowicie nieznanych. Życzę Wszystkim, żebyście wykorzystali tę okazję i przestali się przejmować tym, że zima, że zimno, że nigdzie nie chce się wychodzić i nic robić. Ostatecznie taki mamy klimat 🙂 I takie 4 pory roku. Przecież lepsza zima niż podział roku na porę suchą i deszczową. Żadne monsuny nas nie nawiedzają, a że na zewnątrz jest parę stopni mniej, to ponoć zdrowo.

W tym roku postawiłam sobie wielkie wyzwanie – prezenty kreatywne, pomysłowe, takie, z których każdy się ucieszy, może zdziwi, ale które jednocześnie nie zrujnują mi budżetu. Bo wydać krocie to w dzisiejszych czasach żaden problem. Sztuką jest natomiast znaleźć to, co chcieliby dostać obdarowywani i co jednocześnie nie jest żadnym xBoxem, drogim zegarkiem, złotą biżuterią, itd. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Okres przedświąteczny to w wielu branżach czas wzmożonej pracy. Dotyczy to zwłaszcza handlu rzeczami kupowanymi na prezenty lub dla siebie, czyli właściwie wszystkich punktów w galeriach, butików, handlu choinkami i ozdobami. Dotyczy też wielu firm, które mają w zwyczaju „domykać kontrakty” przed końcem roku. Dotyczy również firm księgowych. To także okres w wielu firmach, w którym szefowie zastanawiają się nad rozliczeniem w przyszłym roku i ewentualną zmianą w księgowości na inne dobre biuro rachunkowe Gliwice czy w innej miejscowości… A więc dla wielu zbliża się lub już trwa pracowity koniec roku.

A początek roku to z kolei dla wielu przedsiębiorców poszukiwanie dobrego programu księgującego, który pojawi się przed 20 stycznia. Dlatego, że jest to data, do której należy zapłacić ostatnią zaliczkę na podatek dochodowy. Przedsiębiorcy, którzy mają nadpłatę podatku, w przypadku gdy rozliczą się właśnie przed 20 stycznia, ostatniej zaliczki nie zapłacą. Jest to więc dla nich super prezent na styczeń pozwalający sfinansować np zimowisko dla dziecka lub też wyjazd na narty 🙂

Wszystkiego najlepszego na zbliżające się Święta i Nowy Rok 2017 🙂