opinie.positor.pl

Sklepy internetowe

Nie oszukujmy się – mnóstwo sklepów internetowych funkcjonujących w sieci jest źle zaprogramowanych. Przeważnie są one oparte o darmowe systemy typu: joomla, limbo, mambo, typo3, itp. co znacznie ogranicza ich rozbudowę i w ogóle jakąkolwiek modernizację, a także utrudnia pozycjonowanie (optymalizację). Radość z oszczędności związanej z wdrożeniem takiego systemu „sklepowego” może więc okazać się krótkotrwała.

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego warto poczytać najpierw o wadach i zaletach systemu, który „wpadł nam w oko”. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem zawsze jest zlecenie wykonania sklepu na indywidualne zamówienie (firmie zajmującej się projektowaniem sklepów internetowych). Wówczas możemy być w 100 procentach pewni, że będzie on taki jak zamówimy (no chyba, że wybierzemy nieletniego freelancera, który reklamuje się na forach, podając cenę takiego zlecenia: 50-100 zł.). Nie jest to jednak mały wydatek, więc wiele osób szuka tańszych rozwiązań. W takiej sytuacji warto znaleźć firmę, która wdraża sprawdzone systemy (sklepy internetowe) i która może podać linki do przykładowych wykonanych zleceń, abyśmy mogli zapoznać się z funkcjonalnością wdrożonych sklepów, obejrzeć szatę graficzną.

Jednocześnie warto zadbać o odnajdywalność strony w wyszukiwarkach. Bo posiadanie najpiękniejszego sklepu ma sens tylko wtedy, gdy klienci mogą do niego trafić. Moim zdaniem najskuteczniejszą i najtańszą metodą, aby ten cel osiągnąć jest pozycjonowanie strony, ponieważ pozwala potencjalnym klientom zainteresowanym konkretnymi produktami trafić do naszego sklepu, ma więc bezpośredni wpływ na ruch na stronie i przychody – oczywiście przy założeniu, że mamy dobrą ofertę 🙂